*Valid on items marked with "EXTRA10" when you buy 2 items or more and shop for minimum 13000 ISK. Voucher cannot be combined with other codes. Offer valid until 23:59, 09.08.2026.
Colour:25
Stærð
Delivery from 2.500 ISK
We pay the discount - you pay for shipping
Returns only 2.500 kr
Easy returns within 14 days - return label included in your package
product.details.coverage.label
Létt þekja
Miðlungs þekja
product.details.finish.label
Náttúrulegt
About the product
Vegan
How to use:
How to use:
Concealing på hud:
Brug applikatoren og påfør direkte under øjnene, over urenheder - alle steder du vil have lidt ekstra dækning. Start med et let lag og byg intensitet op efter ønske. Blend ud og fordel med Børste 18 eller dup med fingerspidserne.
Under øjnene bruges der en farve, som er en til to toner lysere end hudtonen. Påfør to-tre prikker og blend kanterne. For mørke rander skal der anvendes en concealer med en pink undertone for at farvekorrigere.
For urenheder, brug her en farve der er tæt på din egen hudfarve. Påfør kun en enkel prik og blend ud.
For rødme, brug her en farve med en gylden undertone for at neutralisere. Påfør direkte på misfarvede områder og blend kanter.
Highlight og kontur:
For at bruge concealeren som en highlighter, brug her en farve der er to toner lysere end din egen hudtone. Påfør til de højeste punkter på ansigtet: Kindben, midten af panden, næseryg og næsetip og amorbue.
For at bruge concealeren som kontur, brug en farve der er to til tre toner mørkere end din egen hudtone. Påfør på kindben, hårgrænse og kæbelinje.
Pro tips:
Påfør direkte fra applikatoren med fingerspidserne, Børste 18 eller A30 Pro Børste.
Begynd med et let lag og byg intensitet op efter ønske.
Kan bruges alene eller med foundation.
brug med Loose Setting Powder for at sætte og give at finish.
Upplýsingar um framleiðanda
Framleiðandi: Anastasia Beverly Hills
Póstfang: 1300 wavre, BE/UK London WC2H NJQ GB
Rafrænt heimilisfang: info@finestcosmetics.se
Boozt er viðurkenndur söluaðili Anastasia Beverly Hills
Your package will arrive in 2-3 business days at your pick up location or directly to your door.Sýna fleira
Easy returns, only 2.500 kr
All cosmetics are delivered sealed. Sealed products cannot be returned once the seal is broken by the customer due to health and hygiene reasons.Sýna fleira